Історія

Верхівцевський психоневрологічний будинок-інтернат

Є одним із  найстаріших  соціальних закладів України.

Історія будинку-інтернату починається дуже давно, в 1932 році.

На території сучасного будинку-інтернату працював приют для малолітніх, бездомних дітей, який проіснував до початку 1944 року.

В 1944 році він був реорганізований в будинок-інвалідів.

В будинку-інвалідів  жили  воїни-інваліди Великої Вітчизняної війни.

Гордістю  нашого інтернату є  керівний склад, яких  об`єднують спільні  риси: доброта, чуйність, не байдужість до чужої біди, бажання, хоч  якось  полегшити долю хворих людей.

Історії відомі часи  за керування  директора – Коваля Олександра Микитовича, який очолював  будинок–інтернат з 1957  по 1992 роки. На плечі  цього керівника лягло  відродження, будівництво основи та структури закладу. Людина ділового характеру, вольова, здібна, зуміла сформувати гідне житло для обездолених та хворих людей. Під його керівництвом було створено підсобне господарство, яке  зміщувало земельні угіддя, тваринний комплекс, продукція якого повністю забезпечувала проживання  підопічних.

В 1971  році  було спроектовано та збудовано новий, 2-х поверховий житловий корпус для збільшення  ліжкомісць та покращення умов проживання  підопічних.

В 1966 році будинок-інтернат перепрофільований в  психоневрологічний  будинок-інтернат.

Розташований він на території Боровківської сільської ради Дніпропетровської області.

Форма власності – державна, вид діяльності – соціальне забезпечення.

Розрахований будинок-інтернат для проживання жінок  віком з 18 років з психоневрологічними захворюваннями на 305 ліжок. Це інваліди 1 та 2 груп, які  постійно потребують допомоги, уваги і просто людяності.

Територія будинку-інтернату огороджена. Вона вміщує 3 жилі корпуси, в яких постійно проживають підопічні. У відповідності до ступеню захворювання вони знаходяться  в  відділені для лежачо-хворих, це 68-70 чол, в відділені  інтенсивного утримання 50-55 чол., а решта  живе в палатах гостинного типу, де  проживають по 2 – 4 чол. В  кімнатах є  вода, необідні меблі, м’який  інвентар, телевізори,  холодильники, килими, килимові доріжки біля  ліжок. На  території  інтернату є  індивідуальна  пральня,  харчоблок з їдальнею,  медпункт, очисні споруди та інші  допоміжні приміщення.

Згідно штатного  розкладу, в будинку-інтернаті  затверджено 178 чол. обслуговуючого персоналу. Це адміністративно-управлінський персонал, господарсько-обслуговуючий, медичний,  робітники харчоблоку та охоронці.

Прийом та звільнення робітників ведеться згідно трудовому законодавству. Існує розклад  прийому громадян відповідальними особами, який  розміщено в зручному для ознайомлення  місці. На  дверях  кабінетів є  таблички з надписом підрозділів та прізвищ відповідальних працівників. Кожен працівник  забезпечений ідентифікатором, що містить прізвище, ім’я, по батькові та займану посаду. Постійно ведеться робота по роз’ясненню  персоналу про ввічливе та  уважне ставлення працівників  до своїх  обов’язків.

В будинку-інтернаті немає  випадкових працівників. Всіх їх об’єднує доброта, чуйність, не байдужість  до чужої  біди, бажання хоч якось полегшити долю хворих людей.

З 1992 по 2005 роки, очолював  будинок-інтернат – Ужва Валерій Миколайович. За час його керування, будинок-інтернат здобув значних успіхів в розвитку  інтернату.

В 1997 році, розпочав свою роботу переробний комплекс. Завданням  якого було виготовлення продукції  та реалізація її будинку-інтернату. Переробний комплекс повністю забезпечував інтернат молоком, хлібом, хлібобулочними, макаронними виробами.

За сумлінну та довголітню працю, працівники неодноразово нагороджувались почесними грамотами обласного, районного масштабу та Міністерства праці і соціального захисту населення України.

Так,  в 2004році,  указом президента України,  директору  будинку-інтернату  Ужві  Валерію Миколайовичу – було  присвоєно звання:   “Заслужений працівник соціальної сфери України”.

 Харчування в будинку-інтернаті – 4-х разове. Суттєву добавку до столу підопічних надає підсобне господарство. Воно забезпечує потребу в молоці, хлібі, хлібобулочних, макаронних виробах, м’ясі.

Створено підсобне  господарство  в 1948 році.  Яке являє собою госпрозрахунковий структурний  підрозділ інтернату.  Підсобне господарство виробляє продукцію та реалізує її будинку-інтернату. Має свій переробний  комплекс, який  розпочав  свою діяльність в 1997р.

Це дало змогу кожен день випікати запашний хліб, та хлібобулочні  вироби а також мати в асортименті макаронні вироби та крупи.

Підсобне  господарство  має  свої земельні  угіддя – 200 га, що дає змогу розширити  асортимент овочів та  зернових  культур, а це дозволяє збільшувати поголів’я  ВРХ та свиней. Завдяки чому, наші підопічні до столу мають свіжі овочі та вироби з м’яса. Підсобне  господарство  забезпечує себе повністю грубими, концентрованими та соковитими кормами (сіно, солома, силос).

З метою  покращення  проживання підопічних, організації їхнього досугу, проводяться  культурно-масові заходи.

В будинку-інтернаті працює  гурток художньої самодіяльності. Силами цього гуртка, постійно проводяться концерти до свят під звуки баяна, гармошки. Щомісячно  святкується “День іменинника”.

В будинку-інтернаті є  бібліотека, яка  нараховує  5 тис. примірників книг, підписні та періодичні видання. Щотижня проводиться  читка газет, журналів, книг, біблейських оповідань, які розміщені в спеціальному  кутку релігії.

З урахуванням  захворювання  пропонуються настільні ігри, доміно, шашки.

Для  проведення організаційних  заходів в будинку-інтернаті, запрошуються  колективи  художньої самодіяльності з будинків культури, шкіл, садків.

За станом  здоров’я наші  підопічні не можуть проходити лікування в закладах санітарно-курортного типу. В цілях  оздоровлення підопічних проводяться заняття  лікувально-оздоровчої гімнастики.

Також в нашому інтернаті працює фізіо-терапевтичний кабінет. В літній  період більшу частину свого часу підопічні проводять на свіжому  повітрі. В інтернаты є  тренажерний  зал, який  розпочав свою роботу у 2008 році.

З 2006 року по 2016 рік очолював керівництво будинком – інтернатом  Ужва Микола Валерійович.

В 2011 році психоневрологічний будинок-інтернат реорганізований в Комунальний заклад «Верхівцевський психоневрологічний інтернат» Дніпропетровської обласної ради».

В 2017 році  КЗ «Верхівцевський  психоневрологічний інтернат» ДОР» відзначив ювілейну  дату – 85 років свого заснування, як живе і працює інтернат.

На теперішній час в інтернаті проведена значна робота по проведенню  капітальних  ремонтів в приміщенні: харчоблоку, жилих корпусів, де  замінено та  встановлено пластикові вікна, проведена  реконструкція опалення з заміною труб на пластикові, частково  відремонтований жилий  корпус № 2,  де  проведено заміну вікон, дверей, покрівлі  та перероблено  опалення. В 2017 році на території інтернату встановлено відеоспостереження.

 В інтернаті ведеться  постійна  робота по благоустрою, по дотриманню  традицій нашого інтернату, по  створенню  нормальних  умов для проживання підопічних.

Дирекція та працівники  надають  значну  увагу  створенню  належних умов для проживання підопічних. Самовіддане служіння обраній справі, виняткове почуття обов’язку, доброти до ближнього, терпіння в спілкуванні, тісна співпраця з усіма соціальними службами – це запорука успіху роботи колективу  психоневрологічного  інтернату, який з  2016 року  очолює  Геннадій Олександрович Войтов.