В цю ніч русалки із води виходять, дівчата в лісі папороть знаходять.

Ось такий заголовок ми  надали святковому ранку, який і провели в нашому закладі. А розпочали, як завжди, віршем Оленки Волошиної, присвяченим цій славній події.

Якщо у ліс ви по гриби пішли,
Цвіт папороті ненароком там знайшли –
Це сто процентів означає,
Що там Купайло наш давно гуляє!

Остерігайтесь мавок і русалок –
Бо на людей вони чекають кожний ранок
І неприємно на весь ліс регочуть,
При зустрічі до смерті залоскочуть!

Через багаття обережніше стрибайте,
Купала хороводом забавляйте.
Віночок опустіть на тиху воду,
Й ніколи не цурайтесь свого роду.

Дотримуйтесь традицій і понині –
Святкуйте кожне свято в УКРАЇНІ !!!
Бо ми усі насправді УКРАЇНЦІ,
То ж будьмо разом, а не наодинці !!!

Також цікавою інформацією поділились ми один з одним:

Варто пам`ятати, що цей день – НАРОДНЕ СВЯТО!

Більшість людей святкують ніч Івана Купала з вогнищами всю ніч. Люди стрибають через полум`я, оскільки вважається, що акт перестрибування через багаття очищає людей від хвороб і невдач. Інші співають традиційних пісень про кохання, романтику і шлюб. Для жінок також заведено носити традиційний одяг з вишивкою і вінком квітів на голові, щоб відсвяткувати літню ніч. Іванів день відноситься до народно – церковного свята. Тому напередодні свята в церквах вечірні, тобто служби всенічного пильнування.

Після заходу сонця , в суботу 6 липня, православні збираються біля водойм. Тут вони влаштовують  народні гуляння, спів пісень, ігри, хороводи та розведення ритуальних багать, які і являються основним символом свята. Через них стрибає в основному молодь. Після чого заведено спалювати застарілі  і непотрібні речі. Дівчата ворожують на судженого. Кожна з них має сплести красивий вінок і запустити його по воді і чий пропливе  далі всіх, вдало вийде заміж і довго проживе в щасливому шлюбі. І ще: наші предки вірили, що в ніч на Івана Купала вся нечиста сила йде з води.

            Найважливішою рослиною на Купала залишається папороть, яка кожному з нас відома по безлічі історій і легенд. За переказами, в цю ніч  папороть зацвітає лише на мить. Якщо людина знайде, то повинна його зірвати. Це забезпечить власника знахідки щастям на  все життя.    

            Мешканці нашого інтернату та його співробітники на чолі з адміністрацією ( Войтовим Г.О. та Квашею О.В.) від щирого серця вітають весь православний ЛЮД з цим чудовим літнім святом !!!

            Хай БОГ оберігає Ваших рідних та близьких від злого лиха !!!

                                    Всім МИРУ та ЩАСТЯ !!!

З повагою до ВАС  Ірина Подгорна