Без Трійці літо красним не буває і молодь її дуже полюбляє

Трійця приходить у розпалі літа
Чистими росами щедро умита.
В час, коли зелень буяє повсюди –
Як же завжди радіють їй люди!!!

Молодь на воду пускає вінки,
В лісі веде хоровод залюбки.
Весело в ігри з русалками грає.
Сонячний зайчик поряд стрибає!!!

Міст кольоровий веселка проклала,
Щоб кожна хмаринка по ньому гуляла,
І радість до кожного йшла українця.
Хай щастя й здоров`я дарує вам ТРІЙЦЯ!!!

            Ось такими гарними рядками нашої Оленки Волошиної розпочалося свято в інтернаті за участі протоієрея Володимира Хилевича настоятеля Свято-Троїцького Храму Української Православної Церкви.

            В Біблії про Трійцю написано, що після того, як Ісус вознісся на небеса, на п`ятдесятий день в Єрусалимі за традицією проходив єврейський день пам`яті законів, які Мойсей отримав від Бога на горі Сінай. У цей час учні Христа: Матір Божа і Апостоли зібралися в світлиці і на кожного з них зійшов Святий Дух, який був їм обіцяний свого часу Ісусом Христом. Так сталося перше диво. І тут же сталося друге диво: всі вони почали говорити іншими мовами, абсолютно їм до цього моменту незнайомих. Цей дар був даний учням для того, щоб вони несли Добру Новину по всьому світу.

            З давніх-давен символом свята Дня Святої Трійці вважається береза. Це дерево першим стає зеленим і за народними повір`ями має гарну енергію, силу зростання. У свято прикрашали гілочками берези вікна, двері, ворота. Підлоги встеляли травою, будинок прикрашали польовими квітами. Березові гілочки приносили з собою на службу до церкви для освітлення. Дівчата  вбиралися, прикрашали волосся вінком з квітів і гілочок берези і йшли водити навколо берези, прикрашеної стрічками хоровод. Плетіння вінка було таємним ритуалом. Святковий букет з польових квітів і трав, зібраний на День Святої Трійцю, сушили і зберігали за іконами. Потім використовували , як оберіг від пожеж і хвороб. Ним необхідно прикрасити свій будинок на щастя і благополуччя на весь рік.

            Ось такою цікавою інформацією поділився з нами Отець Володимир.  

  Провів молебен, окропив свяченою водою присутніх, бажаючим запропонував хрестики та всіх пригостив солодощами. Протоієрей  поздоровив з наступаючим Святом Трійці, побажав здоров`я, мирного неба та Божої Благодаті.

            Ми щиро вдячні та чекаємо нових зустрічей!

                                                                                           Ірина Подгорна

                                                                     культорганізатор інтернату